Goditi me makinë traun e kufirit pas ishemisë, ish-ministri transportohet me helikopter ushtarak në spital

Për shkak të ishemisë, Ish-ministri i Mbrojtjes Luan Hajdaraga humbi kontrollin e automjetit që drejtonte dhe goditi traun e kufirit të Shqipërisë.

Ai pësoi hemorragji cerebrale sot rreth orës 11 në kufirin mes Shqipërisë dhe Maqedonisë dhe aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza në Tiranë”.

Hajdaraga, falë ndihmës së policisë kufitare, u dërgua menjëherë në spitalin e Strugës në Maqedoni ku qëndroi për rreth tre orë.

LEXO DHE :  Me sëmundje të rrallë, vajza niset sot për Turqi: Ja lajmi që i jep Manastriliu

Ai më pas u dërgua në Prrenjas, por helikopteri i Ministrisë së Shëndetësisë nuk u ngrit dot për shkak të motit të keq.

Falë ndërhyrjes së deputetit Taulant Balla, u vendos në shërbim një helikopter ushtarak i ministrisë së Mbrojtjes, duke bërë të mundur transportin e Hajdaragës drejt Tiranës./g.s-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.