Godet sërish Neritan Ceka, ja kë mallkon kësaj here!

Neritan Ceka ditët e fundit është lakuar shumë në media për shkak të mallkimit për ata që do të shkonin për të votuar në 30 qershor, por ai nuk e ka lënë me kaq pasi ka sërish një tjetër mallkim.

Kësaj here Ceka i ftuar në emision ‘Provokacija’ mallkon mësuesit që nxjerrin fëmijët në fushata elektorale.

“Në fushatën e tij elektorale që po ikën si ai kali që ka lënë karrocën, në tym. Do t’i them që herë tjetër me kalamaj të dalë me fushatë elektorale kjo është faqja e zezë. Ka dalë në Pustec me nxënës 12-13 vjeç. Në fushatë elektorale marrin pjesë ata që kanë mbushur moshën 18 vjeç. Natyrisht, ata nxënës i marrin me detyrim ato mësues, për të cilët kam një mallkim; mos i marrshin ato rroga për të cilët shesin profesionin.  Mos i marrshin ato rroga ku shesin profesionin e Petro Ninit Luarasi, i cili thotë vritmëni po gjakun ma ruani se do t’i duhet nipërve tuaj për të shkruar gjuhën shqipe. Ky beu ynë shkon e del përpara fëmijëve në fushatë elektorale”, u shpreh Ceka./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Ushqimet me yndyrna, që nuk duhet t'i ndani nga tryeza

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.