Gjykata e Elbasanit vendos për pedagogun Himçi, ja me sa dënohet!

Gjykata e Elbasanit ka marrë sot vendimin për pedagogun e Universitetit të Elbasanit, i cili i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të notës. Denis Himçi do të qëndrojë në burg, për vetëm 10 ditë, ndërsa prokuroria kishte kërkuar burg pa afat.

LEXO DHE :  Nga djegia e mandateve të opozitës te situata politike në vend, Bes Kallaku rrëfen subjektin e filmit Falco!

Por vendimi i gjykatës, u mor në mungesë të tij, pasi ditën e djeshme ai u dërgua në spital pas një problemi shëndetësor. Himçi  akuzohet për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.