Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gjykata e Elbasanit vendos për pedagogun Himçi, ja me sa dënohet!

Gjykata e Elbasanit vendos për pedagogun Himçi, ja me sa

Gjykata e Elbasanit ka marrë sot vendimin për pedagogun e Universitetit të Elbasanit, i cili i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të notës. Denis Himçi do të qëndrojë në burg, për vetëm 10 ditë, ndërsa prokuroria kishte kërkuar burg pa afat.

Por vendimi i gjykatës, u mor në mungesë të tij, pasi ditën e djeshme ai u dërgua në spital pas një problemi shëndetësor. Himçi  akuzohet për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.