Gjesti që bëri terroristi i Zelandës së Re sapo hyri në gjykatë, i habiti të gjithë

Ekstremisti që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re ka dalë këtë të shtunë para gjykatësve. Terroristi, Brenton Tarrant hyri në gjykatë veshur me uniformën e bardhë të burgut. Teksa po hynte në gjykatë, terroristi bëri një shenjë me duar që i habiti të gjithë.
Ekstremisti bëri me duar gjestin e ‘pushtetit të bardhë’, një nocion ekstremist.

LEXO DHE :  Lubonja: Në Tiranë nuk ka më fusha, ku të shpëtosh nga tërmetet

Megjithëse kishte pranga në duar, kjo nuk e pengoi atë./K.C/dritare.net

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.