Na ndiqni edhe në

Gatuaj në Dritare

Si të bëni kuskus me perime të pjekura!

Si të bëni kuskus me perime të pjekura!

Doni një recetë jo vetëm të shijshme por edhe shumë të shëndetshme? Pjata e sotme nuk do t’ju bëjë të ndiheni aspak në faj me kaloritë e marra dhe është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Kuskus me perime të pjekura!

150 gr kuskus

1 karrotë

1 patëllxhan

1 kungulleshkë

Vaj ulliri

Kripë

Piper

RECETA

Perimet i pastrojmë dhe më pas i presim në feta të holla. Në një tavë ku kemi shtruar letër furre, i vendosim dhe i marinojmë më kripë dhe vaj ulliri. Më pas, në enën ku kemi të vendosur kuskusin shtojmë pak ujë të ngrohtë derisa të na krijohet një masë e plotë, e ngjashme me atë të pilafit. Pasi perimet kanë marrë një pjekje të lehtë i nxjerrim nga furra dhe me thikë i presim në kubikë të vegjël. Perimet e prera i vendosim në pas në një pjatë të thellë ku do i shtojmë edhe kuskusin. Me ndihmën e një spatule i përzjejmë derisa masa të lidhet bashkë. Sipër i shtojmë pak piper dhe vaj ulliri. Kaq e thjeshtë! Kuskusi është gati!/M.K/dritare.net

Për më shumë receta klikoni në Dritare TV, Gatuaj në Dritare!