Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gati biografia e paautorizuar e Meghan Markle: “Do të jetë Lady D e dytë ”

Gati biografia e paautorizuar e Meghan Markle: “Do të jetë Lady

Shumë shpjet pritet të dalë në treg biografia e paautorizuar e Meghan Markel.  Autori është Andrew Morton, i njëjti biograf i princeshës Diana. Vetëm dy muaj larg nga martesa e ish-modeles dhe aktores Meghan Makle dhe princit Harry, një biografi e patorizuar, tregon mënyrën “ brutale”, me të cilën Markle i dha fund martesës së saj të parë me aktorin dhe producentin hollivudian Trevor Engelson

Data e martesës është përcaktuar prej shumë kohësh me 19 maj, dhe tashmë në Britaninë e Madhe gjithçka është gati. Çifti është në kopertinat e të gjitha gazetave, të cilat japin detaje të ndryshme nga dasma e tyre. Por tani do të lexoni detaje nga mënyra se si Merkle është ndarë nda nga ish -burri i saj, vetëm pas dy vitesh martesë dhe si ja ktheu ajo unazën me diamante me postë.

Autori shpjegon se vendimin për ndarjen e ka marrë pikërisht Meghan “sa hap e mbyll sytë”. Gjithashtu autori tregon dhe se si e shihte Merkle Lady Dianën si një model, “jo vetëm si stil të veshuri por edhe për misionin e saj humanitar”. “Ajo ishte e magjepsur nga familja mbretërore dhe donte të ishte princesha Diana e dytë”, tregon një mikja e saj e femërisë për autorin. V.D/Dritare.net/