Game of Thrones triumfon në Emmy Awards 2019, fiton çmimin “Drama më e mirë

“Game of Thrones” a arriti të triumfojë sërish në ndarjen e çmimeve Emmy 2019. Mbrëmë u mbaj 71-vjetori i Emmy Awards dhe serial-drama fitoi çmimin si “Drama më e mirë”.

Ndërkohë, Peter Dinklage ishte i vetmi aktor i Game of Thrones që fitoi të dielën, për rolin si Tyrion Lannister, shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Historia e jashtëzakonshme e Saderit: U rrita nga një baba me sindromë Down, krenar për familjen time!

Aktori mori çmimin si “Aktori më i mirë mbështetës i dramës”./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.