Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Fundoset Mançester Siti, përjashtohet 2 vite nga Champions League

Fundoset Mançester Siti, përjashtohet 2 vite nga Champions League
Skuadra angleze, Manchester City është tronditur nga një vendim me dorë të hekurt i UEFA.

UEFA, ka vendosur qëe skaudra angleze të përjashtohet 2 vite nga Champions League.

dënim do të vihet në zbatim që nga sezoni i ardhshëm me UEFA-n që e ka marrë vendimin zyrtar dhe do t’i lërë jashtë MC për dy sezone.

Gjithashtu do të ketë edhe një gjobë prej 30 milionë eurosh. / I.M-Dritare.net