Foto/ Vendet përrallore, që nuk e dini se ekzistojnë

Faqja “Bright Side” ka publikuar një listë me 25 vende anembanë botës që duken sikur kanë dalë nga përrallat. Disa prej tyre janë shumë afër Shqipërisë, si Toskana.

Shihni më poshtë disa qytete-mrekulli:

1.Yangshuo County, Kinë

1-270

2.Burano, Itali

2-266

3.Dazhai, Kine

3-262

4.Bled, Slloveni

4-252

5.Kakortok, Greenland

5-230

6.Jiufen, Tajvan

LEXO DHE :  Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Anti- Shpifjen

6-209

7.Hallsttat, Austri

7-178

8.Reine, Norvegji

9-128

10.Gasaladur, Ishujt Faroer

10-119

11.Zermatt, Zvicer

11-95

12.Moselle, Gjermani

12-81

13.Manarola, Itali

13-68

14.Vang Vieng, Laos

14-60

15.Desenzano del Garda, Itali

15-45

16.Shirakawa go, Japoni

16-35

17.Kolmar, France

17-28

18.Damuls, Austri

18-24 (1)

19.Cemoro Lawang, Indonezi

19-22

20.Portofino, Itali

20-20

21.Shaanxi, Kine

21-15

22.Morro del Sao Paulo, Brazil

22-12

23.San Marino

23-9

24.Xitang, Kine

24-7

25.Toskana, Itali

25-7

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.