Foto/ Në çdo cep të botës. 2019, viti i protestave të grave

Nga rezistimi ndaj kolonizatorëve, e deri te kryengritjet ndaj udhëheqësve, nga protestat klimatike deri tek të drejtat e studenteve, nga barazia racore deri te dhuna gjinore, gratë kanë qenë në balle të betejave për një të ardhme më të mirë, gjatë vitit 2019.

LEXO DHE :  Mëngjesi i ëmbël i Arbana Osmanit me Eduart Grishajn!

Ato kanë protestuar, mes gazit, dhunës dhe trazirave anembanë globit.

Nga Franca në Kolumbi, Nga Kili në Honduras, nga SHBA në Londër, nga Iraku në Liban, Palestinë e Turqi, më poshtë disa foto të grave në protestë në 2019./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.