Foto/ Brenda vilës qeveritare në Dhërmi!

Lapsi.al ka publikuar së fundmi disa foto nga brendia e vilës qeveritare në Dhërmi. Kjo është vila ku kryeministri, Edi Rama pushon prej vitesh.

Vila është ndërtuar në vitet ’60, enkas për Enver Hoxhën. Mesa duket gjithçka në të është rinovuar, por pa  u prekur vila.

Siç duket dhe nga fotot, ambientet janë të njëjta. Nuk janë prekur as dyer, as muret, çdo gjë është rinovuar me kujdes, madje dhe pikturat janë të asaj kohe.

LEXO DHE :  Mozzik këngën e fundit ia dedikon Loredanës: Lakmitare!

Vila është rinovuar pas vitit 2013 dhe aty pushon kryesisht vetëm Edi Rama. Dhe herë pas here, të ftuar të ndryshëm si: Toni Blair, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, priten në vilën qeveritare, në Dhërmi/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.