Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Fahri Balliu: Nuk kam qenë komunist, e kam luftuar atë

Fahri Balliu: Nuk kam qenë komunist, e kam luftuar atë

Botuesi i gazetës “55”, Fahri Balliu, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur për vdekjen e Nexhmije Hoxhës.

Ai tha se kurrë nuk ka qenë komunist dhe se e ka luftuar komunizmin gjatë ushtrimit të punës së tij në gazetën “Zëri i Popullit”.

Balliu e konsideroi komunizmin si një të keqe të madhe për Shqipërinë./E.B-dritare.net