Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Exit-Poll në Izrael/ Benjamin Netanjahut drejt humbjes

Exit-Poll në Izrael/ Benjamin Netanjahut drejt humbjes

Kanë dalë rezultatet e para të zgjedhje në Izrael.

Exit-pollet thonë se Benjamin Netanjahu dhe lideri i Aleancës Centaliste Bardh e Blu Benny Gantz do të shkojnë kokë  më kokë në këto zgjedhje.

Rezultatet e para thonë se Netanjahu ka marrë 31 deri 33 vende në parlament, ndërsa Gantz parashikohet të fitojë midis 32 dhe 34, shkruan Dritare.net

Ajo që është e sigurtë deri më tani është se asnjëri nuk formon dot qeverinë, sepse partitë e vogla kanë marrë 53-56 deputetë.

Më herët Gantz ka përjashtuar çdo mundësi koalicioni me Netanjahun./ I.M-Dritare.net