Ermal Meta, me sytë te Shqipëria: Do të jap kontributin tim

Në këto kohë më shuë se kurrë, të gjithë janë me sytë nga Shqipëria. Veçanërisht ata që janë me origjonë shqiptare, por rritur në vende të huaja. Si Rita Ora, Dua Lipa, e së fundmi edhe Ermal Meta. Ai ka dhënë kontributin e tij për familjen Alla, që këtë dimër të ftohtë mos ta kalojnë jashtë mes të fothtit.

“Kam ndjekur me shqetësim këto ditë ngjarjet në Shqipëri dhe bashkohem me dhimbjen e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur. Po jap kontributin tim për të ndihmuar në ringritjen e shtëpisë së familjes Alla, që Brisilda, Erseda, Erildi dhe familja e tyre të mos e kalojnë dimrin mes rrënojave e të ftohtit. Por ashtu si familja Alla, ka ende shumë të tjera që kanë nevojë për ndihmën tone”, shkruan Meta./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Kjo është historia e Laura Kovezit, kryeprokurores rumune që e pa luftën kundër korrupsionit si një ndeshje basketbolli!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.