E kishin kthyer shtëpinë në bazë të shpërndarjes së kokainës, arrestohet familja shqiptare

Ditën e sotme, policia italiane ka arrestuar në Giulianello tre pjesëtarë të një familjeje shqiptare, pasi akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Janë vënë në pranga N.A 41 vjeç, bashkëshortja M.A 37 vjeç  si edhe djali D.A 19 vjeç. Si pasojë e lëvizjeve të dyshimta në banesën e  shqiptarëve, policia italiane ka kryer kontroll dhe ka gjetur 50 gram kokainë e ndarë në disa doza, peshore, si edhe 350 euro cash.  Sipas disa medieve italiane, familja shqiptare e kishte kthyer shtëpinë në bazë të shpërndarjes së kokainës në të gjithë zonën e Lazios. Të arrestuarit janë dërguar në paraburgim në Romë, në pritje të gjykimit./K.Ç/Dritare.net

LEXO DHE :  Rama: Petrit Malaj është pozicionuar me shumicën për një teatër të ri

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.