Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Donald Trump: Kryeministri i Kanadasë, njeri me dy fytyra!

Donald Trump: Kryeministri i Kanadasë, njeri me dy fytyra!

Sot është mbajtur samiti i NATO-s, dhe nuk ka mbetur pa u komentuar një video ku shfaqet kryeministri kanadez Justin Trudeau duke tallur Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump.

Në përgjigje të videos, Trump e ka quajtur Tudeaun me dy fytyra.

Presidenti Trump ka anuluar një konferencë të planifikuar për shtyp pas samitit, duke u thënë gazetarëve: "Do ju kthehemi gjërave drejt. Mendoj se kemi bërë shumë konferenca lajmesh."

Trump dhe Presidenti Francez Emmanuel Macron gjithashtu patën bisedime të mprehta për shumë tema të martën./E.B-dritare.net