Dokument/ Mbyllet shkolla e financuar nga Irani në Tiranë

Me urdhër të Minsitres së Arsimit, Besa Shahini është mbyllur një shkollë private në Tiranë, e quajtur “Saadi”.

Mbyllja e shkollës ka ardhur pasi ajo dyshohet të financohet nga Irani.

Pak ditë më parë Ministria e Jashtme ka dëbuar dy diplomatë iranianë nga Shqipëria, Mohammad Ali Arz Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini Alast, të cilët dyshoheshin se kishin lidhje direkte me Kasem Sulejmanin, e varrë nga SHBA në Irak.

LEXO DHE :  Foto/ Blendi Fevziu, nis plazhin në shkurt!

Ministria i kërkon shkollës që t’u kthejë nxënësve pagesat e kryera deri më tani, të gjithë dokumentacionin e nevojshëm për t’u registruar në shkolla të tjera dhe të dorëzojë regjistrat./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.