Digjet makina e gjyqtarit në Shkodër

Makina e gjyqtarit

Makina e gjyqtarit të Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, Andi Ymerit, është djegur nga dy persona të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:48, afër kishës françeskane, ku persona të maskuar me skafandër i kanë hedhur benzinë mjetit, i kanë vënë flakën dhe janë larguar.

LEXO DHE :  Kavajë/ Foshnja 2-muajsh dërgohet pa shenja jete në spital

Përveç makinës gjyqtarit është djegur dhe makina e dikujt tjetër, që ishte ngjitur.

Gjyqtari ka mohuar të kishte ndonjë konflikt me dikë, ndërkohë policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje të ndodhur për të identifikuar autorët e më pas për të bërë të mundur kapjen e tyre./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.