Dhunimi i Biznesmenit/ Policia: U rrah me shkopinj

Pas deklaratës së Partisë Demokratike se banda të krimit kanë kërcënuar dhe dhunuar biznesmeni Osman Pana, ka reaguar edhe policia e Durrësit, e cila ka zbardhur detaje nga kjo ngjarje.

Zyrtarisht policia thotë se Osman Pana është dhunuar nga 2 persona që janë shpallur në kërkim. Sipas bluve, konflikti ka ndodhur mes fqinjëve për shkak të një ndërtimi në katin e dytë në banesën e biznesmenit.

“Ka pasur vetëm rrahje me shkopinj. Osman Pana është dhunuar nga dy persona, të cilët janë identifikuar e shpallur në kërkim. Konflikti, për shkak të një ndërtimi në katin e dytë. Biznesmeni po hapte dritare në banesën e tij, por kjo gjë nuk u pranua nga fqinji i biznesmenit”, thotë Policia.

LEXO DHE :  Donald Trump e konfirmon: Djali i Osama bin Ladenit, u vra gjatë një operacioni amerikan

Kreu i Departamentit të Rendit e Sigurisë në PD, Enekeleid Alibeaj, deklaroi gjatë një prononcimi për media se një bandë e armatosur me kallashnikov dhe me maska ka dhunuar biznesmenin Osman Pana, në orën 6:30 të mëngjesit në mes të Sukthit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.