Detajet/ Për çfarë akuzohen 40 zyrtarët e ish-zyrtarët e arrestuar për tërmetin e 26 nëntorit!

40 urdhër-arreste janë lëshuar sot nga prokuroria e Tiranës, shumica e të cilave janë ekzekutuar tanimë duke vënë në pranga zyrtarë dhe ish-zyrtarë në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit.

Aksioni po vijon ende në zonën e Vorës, dhe të Kasharit, dnërsa deri më tani në pranga kanë rënë Bardh Plaku, ish-kreu i Komunës së Farkës, Luan Beka, ish-shefi i Urbanistikës në Vorë.

LEXO DHE :  Përgjigjet për të gjithë pyetjet në lidhje me virusin e ri në Kinë!

Në pranga ka përfunduar edhe Besnik Fuçia, ish-kreu i Komunës Kashar.

Stela Maze, arkitekte.

Të gjithë të arrestuarit akuzohen për shpërdorim detyre, dhe falsifikim të dokumenteve.

Kujtojmë se edhe në Durrës, dhjetëra ndërtues, zyrtarë dhe ish-zyrtarë janë arrestuar dhe akuzuar edhe për vrasje./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.