Dëmet e tërmetit/ Rama: Sikur asnjë kokërr leku të mos marrim nga bota, ne mund ta përballojmë

Kryeministri Edi Rama, pas vizitës që zhvilloi sot në Durrës, u kthye në Kuvend, ku po mbahet seanca plenare. Nga foltorja ai tha se shteti ka kapacitetin për të përballuar dëmet e tërmetit, edhe nëse asnjë nga shtetet e botës të mos ndihmojë.

“Kam dëgjuar të thonë se shteti paska mbetur pa lekë dhe s’paska kapacitet të përballojë këtë situatë, prandaj ne po i shtrijmë dorën botës? Është e pavërtetë ta dëgjojnë mirë të gjithë. Ne do ta programojmë të gjithë procesin sikur të mos marrim asnjë lekë nga bota, dhe do ta bëjmë. Sikur asnjë kokërr leku të mos vijë nga bota ne do ta përballojmë”, tha Rama./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Detaje të frikshme mësohen për koronavirusin, ja si përhapet!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

2 KOMENTET

  1. Deri dje the se do shkoj ne Londer dhe do lyp,se shqiptaret nuk dine gje tjeter Te bejne vetem;Te lypin e te vjedhin.Sot i ndrrove fjalet dhe neser kush EDI se ça do thuash more mitomani gjigand i shqiperise.

  2. Po ate gjilperen me pej Te mbeshtjelle rreth saj Perse e var te xhepi i kostumit? Apo e ke si emergjence per Te qepur breket kur Te grisen ne raste termeti?! Mehmet Shehu vrau veten se e çoi shqiperine ne dificit Te pa riparueshem nga termeti i 79 es. Ai ishte burr more dhe jo budall Si ti. Kam nje parandjnje se edhe ti ashtu do perfundosh , pavaresisht nga senci.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.