Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dëmet e tërmetit/ Rama: Sikur asnjë kokërr leku të mos marrim nga bota, ne mund ta përballojmë

Dëmet e tërmetit/ Rama: Sikur asnjë kokërr leku të mos
Kryeministri Edi Rama, pas vizitës që zhvilloi sot në Durrës, u kthye në Kuvend, ku po mbahet seanca plenare. Nga foltorja ai tha se shteti ka kapacitetin për të përballuar dëmet e tërmetit, edhe nëse asnjë nga shtetet e botës të mos ndihmojë.

“Kam dëgjuar të thonë se shteti paska mbetur pa lekë dhe s'paska kapacitet të përballojë këtë situatë, prandaj ne po i shtrijmë dorën botës? Është e pavërtetë ta dëgjojnë mirë të gjithë. Ne do ta programojmë të gjithë procesin sikur të mos marrim asnjë lekë nga bota, dhe do ta bëjmë. Sikur asnjë kokërr leku të mos vijë nga bota ne do ta përballojmë”, tha Rama./L.F-dritare.net