Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bie nga skela, humb jetën punëtori në Shkodër

Bie nga skela, humb jetën punëtori në Shkodër

Paraditen e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në qytetin e Shkodrës, ku një punëtor ndërtimi ka rënë nga skela dhe për pasojë ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në lagjen”Guerriel”.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin Kolë Pohja, 63 vjeç, banues në Perash, Shkodër.

Arrestimi i tij u bë pasi me detyrë supervizor ndertimesh i palicensuar, gjatë punimeve në një objekt tre katësh në lagjen “Guerrile” Shkodër, është rrëzuar nga kati i dytë duke punuar shtetasi Xh. C. 61 vjeç, banues në lagjen Guerrile, i cili ka gjetur vdekjen.

 

Më datë 12.04.2018, nga Seksioni për hetimin dhe parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër u arrestua në flagrancë shtetasi:

Kolë Pohja, 63 vjeç, banues në lagjen Perash, Shkodër

Arrestimi i tij u bë pasi me detyrë supervizor ndertimesh i paliçensuar, gjatë punimeve në një objekt tre katësh në lagjen “Guerrile” Shkodër, është rrëzuar nga kati i dytë duke punuar shtetasi Xh. C. 61 vjeç, banues në lagjen Guerrile, i cili ka gjetur vdekjen.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Punësimi i paligjshëm”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Shkelja e rregullave dhe mbrojtjes në punë”, parashikuar nga nenet 170/a, 180 dhe 289 të Kodit Penal./K.Ç/dritare.net