Basha: Ne do të rrisim rrogat e mjekëve deri në 1200 euro

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të FRPD, tha se me programin e PD-së,  rroga e mjekëve do të jetë dëri në 1200 euro, ndërsa e infermierëve deri në 700 euro.

Basha deklaroi se kjo është mënyra e vetme për të përmbushur nevojat e vendit me staf mjekësor.

Vetëm nga emigracioni, për vitin 2018, humbja për ekonominë është 560 milionë euro, ndërkohë që në spitalet tona ska me mjek dhe infermier.

Në programin tone parashikojmë të rrisim pagat e mjekëve deri në 1200 euro, ndërsa infermierëve në 700 euro. Vetëm në këtë mënyrë ne do te arrijmë të përmbushim nevojat e vendit me staf mjekësore dhe për t’u dhenë shërbime kudo ku jetojnë bashkëqytetarët tanë”, tha Basha./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Vriten vëlla e motër në Mirditë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.