Banorët nuk dalin nga pallati/Rama: U pa puna, do ju nxjerrim me polici

Kryeministri Rama, së bashku me disa nga ministret e kabinetit qeveritar, po zhvillon disa takime për të parë situatën aktuale pas tërmetit në Laç. Gjatë vizitës ai është hasur me disa banorë, të cilët po qëndronin ende në pallatin e shpallur të pabanueshëm.  Kreu i qeverisë, iu drejtua duke u thënë se shtëpitë me qira janë gati, ndaj nuk kanë përse të rrezikojnë jetën aty.

LEXO DHE :  Mblidhet Task-Forca për virusin kinez, Manastirliu: Ja masat që kemi marrë!

“Hajde se do ju nxjerrim me polici”, th kryeministri. Duke parë pallatet e e ndërtuara me shtesa kat pas kati, kreu i qeverisë u shpreh i revoltuar për mënyrën e ndërtimit të tyre./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.