Arian Çani: E kemi marrë pa sakrificë të drejtën e votës, kur të ketë vrasje do shpëtojmë

Moderatori Arjan Çani i ftuar në emisionin ‘Open’, ka thënë se shqiptarëve u është dhënë shumë lehtë dhe pa asnjë sakrifica e drejta e shenjtë e votës dhe se kur në Shqipëri të ketë të vrarë për këtë të drejtë, atëherë vendi do të ketë shpëtuar.

“Kur në këtë vend do të vijë dita që do të ketë të vrarë për të drejtën e votës, atëherë ky vend do të ketë shpëtuar. Kur them të vrarë flas për njerëz që ngrihen në protestë për të arritur këtë kauzë që është e drejtë. Ju mendoni që mund t’i fitoni këto të drejta dhe këto liri pa sakrifica?”, tha Çani./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Rama poston fjalët e çmuara të Sokratit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.