Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

A i ka depozituar Meta videot përvëluese për Dvoranin? Ja si përgjigjet presidenti!

A i ka depozituar Meta videot përvëluese për Dvoranin? Ja si

Presidenti Meta dha një deklaratë për mediet, pasi u mor në pyetje nga prokuroria e Tiranë, në lidhje me kallëzimin penal ndaj kreut të KED, Ardian Dvoranit. Kreu i shtetit u pyet nëse i ka depozituar në prokurori, videot përvëluese, për të cilat kreu i shtetit ka lajmëruar se janë një provë e rëndësishme për dy akuzat që rëndojnë ndaj Dvoranit. Duke mos dhënë një përgjigje konkrete ai u shpreh se:

“Të gjitha provat janë dorëzuar në prokurori dhe janë të mjaftueshme”./L.F-dritare.net