4 mënyra si t’i mbani këmbët ngrohtë, në dimër!

Epo dimri është i gjatë e i ftohtë dhe vetëm zjarri e çorapet e trasha nuk na bëjnë punë ndonjëherë. Kur temperaturat kalojnë nën zero, ne nuk ndahemi nga batanija jonë e ngrohtë dhe shalli i trashë.

Sigurisht nuk bëjmë dot pa çorapet dhe pupat. Për fat të mirë, ka edhe disa këshilla që mund t’i ndiqni për të siguruar që këmbët tuaja të qëndrojnë ngrohtë gjithmonë. Dritare.net ka sjellë për ju, disa këshilla si t’i ngrohni këmbët në dimër.

LEXO DHE :  2 muaj nga tërmeti/ Basha: Shteti ka dështuar

Hani gjithmonë ushqime të ngrohta! Hani shpesh supa të ngrohta gjatë ditës dhe në darkë. Shtojini edhe pak erëza si: xhenxhefil, spec djegës, mustardë dhe do t’i japë një shtytje qarkullimit të gjakut.

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.