10 shenjat që tregojnë se, gripi mund të jetë vdekjeprurës!

Gripi është një sëmundje ngjitëse e frymëmarrjes që është shkaktuar nga viruset. Mund të jetë e vështirë të përcaktoni nëse jeni me grip apo jeni ftohur edhe pse një tregues është shkalla e simptomave tuaja. Simptomat e të ftohtit si: hundët e bllokuara, dhimbja e fytit do të jenë më të buta se ato të gripit të cilat përfshijnë: shumë ethe, dridhje, dhimbje koke dhe lodhje ekstreme.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 23 shkurt 2020

Por ka edhe raste që tregojnë se, gripi që ju ka zënë, mund të jetë vdekjeprurës. Dritare.net i ka sjellë për ju këto shenja.

  • Vjellje të rënda dhe të vazhdueshme.

Vjellje të rënda dhe të vazhdueshme.

Për më shumë klikoni në fotogalerinë më poshtë/Përshtati:Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.