Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Zonja, më thoni ç’shenjë jeni, t’ju them si të joshni burrat!

Zonja, më thoni ç’shenjë jeni, t’ju them si të

A mendoni se i dini të gjitha tiparet që tërheqin meshkujt ? Mos jini kaq të sigurta më poshtë do iu prezantojmë me 12 karakteristikat që tërheqin një mashkull tek një femër.

Dashi

Guxim! Nuk duhet që ju gjithmonë të thoni po për çdo gjë. Një mashkull pëlqen tek një femër kundërshtimin dhe dinamizmin.

Demi

Linjat trupore! Një grua duhet të ketë linja. Burrat nuk duan kile të tepërta, por nuk preferojnë as trupë pa feminitet.

Binjakët

Mendja! Pjesa më tërheqëse për një mashkull është sigurisht zgjuarsia dhe shpirti i butë i një femre.

Gaforrja

Dekolteja! Shijet ndryshojnë këtu. Megjithatë, kjo është një karakteristikë e gruas që tërheq pothuajse menjëherë një mashkull.

Luani

Besimi! Sido që të jeni vizualisht, nëse nuk jeni të sigurt dhe të ngjallni besim, si do të admirojnë të tjerët.

Virgjëresha

Thjeshtësia! Gruaja pa make-up ose me bukurinë dhe thjeshtësinë natyrore të saj është padyshim tërheqëse.

Peshorja

Të brendshmet! Romantike, sportive por gjithmonë elegante.Në përgjithësi meshkujt i venë re shumë edhe pse femrat shpesh mendojnë se nuk i kushtojnë vëmendje.

Akrepi

Shikimi! Ka edhe nga këto gra që në një shikim të vetëm, zgjojnë fantazitë.

Shigjetari

Ҫmenduri! Ata nuk duan seriozitet, preferojnë më shumë femra jo të turpshme dhe që kanë rehati.

Bricjapi

Difektet! Meshkujt  nuk janë duke kërkuar për karakteristikat e përsosura të peshës ose të gjatësisë ideale. Nëse një grua ka bukuri dhe është joshëse, nuk mund të fshihet pas difekteve.

Ujori

Personaliteti i paparashikueshëm! Një grua e zakonshme, lehtë e mërzit një mashkull. Ndërsa një grua , që një mashkull nuk e di se cili do jetë veprimi i saj i ardhshëm, është emocionuese.

Peshqit

Naiviteti!Ata shpesh pëlqejnë një grua të ëmbël që është pak e pafajshme, ose dhe pak fëmijë. /D.M-Dritare.Net