Na ndiqni edhe në

Politikë

Basha: Qytetarët nuk kanë marrë asnjë ndihmë të premtuar nga Rama

Basha: Qytetarët nuk kanë marrë asnjë ndihmë të

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka qenë sot në njesinë nr.8 në Tiranë, ku është takuar me qytetarët.

Basha shkruan në Facebook se, qytetarët dhe bizneset nuk kanë marrë ndihmën e premtuar nga Rama.

Më tej Basha shprehet se qeveria dhe Rama janë sot barra më e rëndë dhe e keqja më e madhe për qytetarët shqiptarë.

“Ekonomia shqiptare po vuan nga RAMAVIRUSI.

Gjendja në njësinë Nr. 8 në Tiranë ku qytetarë dhe biznese po përballen me një krizë të thellë ekonomike është e dhimbshme: varfëri, papunësi dhe shumë biznese që falimentojnë.

Qytetarët nuk kanë marrë asnjë ndihmë të premtuar nga Rama. Nuk ka asnjë projekt konkret për të nxjerrë nga kriza e pandemisë ekonomike biznesin e vogël.

Shfaqjeve me regji të propagandës së Edi Ramës ju ka dalë boja. Situata e vështirë ekonomike, xhepat e boshatisur, tavolinat e zbrazëta dhe papunësia alarmante janë e vërteta e hidhur që nuk mund të fshihet.

Ndërkohë që qytetarët janë në pamundësi, RAMAVIRUSI i dha vetëm dje 727 mijë euro inceneratorit të Tiranës.

Kjo qeveri dhe ky kryeministër janë sot barra më e rëndë dhe e keqja më e madhe për qytetarët shqiptarë”, shkruan Basha./E.B-dritare.net