Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tragjedia në Liban, Rama e Meta reagojnë të trishtuar!

Tragjedia në Liban, Rama e Meta reagojnë të trishtuar!

Krerët e shtetit, përkatësisht kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë reaguar në lidhje me tragjedinë në Liban, që u ka marrë jetën deri më tani të paktën 50 personave, dhe ka plagosur më shumë se 2500 të tjerë.

"Çfarë lëndimi e trishtimi! Vdekje, plagosje, shkatërrim që le pa frymë e pa fjalë!Ngushëllime e solidaritet me popullin e Libanit"-shkruan Rama në Twitter.

Tragjedia në Liban, Rama e Meta reagojnë të trishtuar!

"Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të lënduarit nga shpërthimi tragjik në Bejrut!
Solidarizim me popullin e Libanit. "-shkruan Presidenti Meta./ I.M-Dritare.net