Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Trishtim e keqardhje për tërmetin në Turqi e Greqi

Rama: Trishtim e keqardhje për tërmetin në Turqi e Greqi

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka reaguar pas tërmetit të fortë që ka rënë në Turqi e Greqi, dhe ka shkaktuar deri më tani të paktën 8 viktima në të dy vendet dhe qindara të plagosur.

Reagimi i Ramës:

Trishtim e keqardhje për goditjen nga tërmeti në Turqi e Greqi dhe lutje për viktimat e solidaritet vëllazëror me familjet e tyre. Në këtë ditë kaq të zymtë, biseda mes udhëheqësve të dy vendeve një dritë mirësie mes të dy popujve dhe shprese për të nesërmen e vetë Europës./ I.M-Dritare.net