Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

517.501 të vaksinuar në vend/ Kur mund të arrihet imuniteti i tufës!

517.501 të vaksinuar në vend/ Kur mund të arrihet imuniteti i

Më shumë se 14 mijë vaksinime janë kryer në vend vetëm ditën e sotme. Në total numri i të vaksinuarve në Shqipëri 517.501. Kjo shifër rrit shpresat për fundin e pandemisë, ndonëse imunizimi i plotë i popullsisë parashikohet të arrihet marsin e ardhëm.

Një sërë grupesh po vaksinohen tani në vend, ndër to mosha plus 60 vjeç, punonjësit fasonerisë dhe operatorët turistikë. Numri i lartë i të vaksinuarve rrit gjithashtu shpresat për një sezon turistik më të lehtësuar dhe me më shumë turistë të huaj, ndryshe nga viti që lamë pas./L.F-dritare.net