Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ilda Bejleri: Do hedh në gjyq Dritare.net dhe gazetën Tema. Zonjës nuk i jap asnjë lekë!

Ilda Bejleri: Do hedh në gjyq Dritare.net dhe gazetën Tema.
Gazetarja, Ilda Bejleri ka reaguar sërish për aksidentin e djeshëm pranë Drejtorisë së Policisë Vendore, Tiranë, ku u plagos një 64-vjeçare. Përmes një postimi në Instagram, të cilit i bllokoi komentet sepse të gjithë e shajnë, Ilda shprehet se, do të hedhë në gjyq dy portalet Dritare.net që publikoi për herë të parë lajmin dhe Gazetën Tema.

Ilda shprehet se, nuk do t’i japë asnjë kokërr leku gruas që shtypi. Sipas saj, gruaja është larguar nga spitali dhe ka vetëm një shembje në këmbë. Por dritare.net kontaktoi së fundmi me  Enriketa Gjuzin, dhe ajo ndodhet ende në Spitalin e Traumës.

Foto e të aksidentuarës Enriketa Gjuzi, e bërë sot nga dritare.net

Ilda Bejleri shkruan në Instagram: “E di.. keni mllef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje shembje sepse po nxitonte dhe u rrezua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?! Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perplasur!? Apo po kerkon demshperblim tani qe i thane “ mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do publikojme dokumentat e spitalit qe zonja ska pas asgje, pervec nje shembjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dal nga spitali dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mashtrim. Dhe per kete ka deshmitar!

Shfryni gjithe mllefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte demtu nga termeti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop lajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mashtrimi eshte krim! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten!

E di, Shqipria ka shume halle po nje nga hallet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani policise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portalet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mashtrim qe kane thene! Shpifje Shpifje Shpifje!”/K.C/dritare.net