Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valutor, monedha e BE-së sërish ka shënuar rënie ku sot një euro blihet me 105.4 lekë dhe do shitet me 106.2 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.5 lekë dhe shitet me 100.4 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.4 lekë dhe shitet me 109.4 lekë;

Paundi britanik blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 122 lekë.

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75.1 lekë./M.K-dritare.net

Euro shënon sërish rënie, çfarë po ndodh me