Na ndiqni edhe në

Bota

Abuzimi seksual i 11-vjeçares në Kosovë/ Dua Lipa: Mbrojtje për vajzat dhe gratë!

Abuzimi seksual i 11-vjeçares në Kosovë/ Dua Lipa: Mbrojtje

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Kosovë, ku një e mitur 11-vjeçare u abuzua seksualisht nga 5 persona, tronditi qytetarët dhe personat publikë të cilët protestuan dje në Prishtinë dhe Tiranë për të kërkuar dënimin maksimal dhe mbrojtje për vajzat dhe gratë.

Ndaj abuzimit seksual të 11-vjeçares ka reaguar dhe artistja shqiptare me famë botërore Dua Lipa.

Abuzimi seksual i 11-vjeçares në Kosovë/ Dua Lipa: Mbrojtje

"Mbrojtje për vajzat dhe gratë. Drejtësi. Rrugë të sigurta. Gra të armatosura", janë disa nga pankartat e postuara nga Dua Lipa në "Instagram", të cilat u panë nga protesta e ditës së djeshme./M.K/dritare.net