Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio te ty, dy metra çun

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio

Tetë muaj më parë u bënë prindër, moderatorja e ëmbël Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës, Alfio Rotani, ishin sot të ftuar te Pasdite me Rudinën, për të rrëfyer më shumë rreth lidhjes së tyre.

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio

Noah, është djali i tyre dhe ata rrëfejnë se jeta e tyre në këtë moment, është më e bukur se kurrë. Mes lotësh, suprizash por edhe të qeshurash, Fatma se çfarë e ka bërë të dashurohet me Alfion.

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio

Por si fillim e nisi me një batutë të gjyshes:

"E para e punës është goxha çun njëherë se dhe gjyshja ime thotë ku e more aq të gjatë, nuk e kuptoj se çfarë ka parë ai te ty. Po është mirësia, dëshira për t’i bërë gjërat me shumë dashuri.

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio

Unë jam një njeri shumë i ndjeshëm, besoj shumë tek dashuria, mendoj se shëron gjithçka.

Fatma Methasani: Gjyshja më thotë çfarë ka parë Alfio

Alfio këtë gjë më ka mësuar dhe mua, ka nxjerrë një anë mjaft të mirë nga unë sa unë nuk e dija që ekzistonte. Ka një qetësi të pashpjegueshme për gjërat dramatike, një natyrë që i thotë gjërat e bukura, që flet në lidhje me gjithçka dhe këto gjërat e thjeshta më kanë bërë shumë për vete", u shpreh moderatorja./L.F-dritare.net