Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tensionet në Kosovë, policia: Do të ndërhyjmë për të ruajtur qetësinë!

Tensionet në Kosovë, policia: Do të ndërhyjmë për

Policia e Kosovës thotë se do të vijojë operacionet e saj për ruajtjen e rendit Kushtetues të Kosovës, lëvizjen e lirë si dhe ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike në gjithë vendin.

Në një komunikatë për mediat policia thotë se do të ndërmarrë masa të nevojshme, të arsyeshme dhe të ligjshme për t’u përballur me situatën e sigurisë dhe reagimin profesional në rast të cenimit të sigurisë qytetare apo rendit kushtetues./L.F-dritare.net