Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Njihni të drejtat tuaja, Angelina Jolie përcjell mesazhin e veçantë në shqip!

Njihni të drejtat tuaja, Angelina Jolie përcjell mesazhin e

Aktorja e njohur e Hollywood, Angelina Jolie përmes një postimi në rrjetet sociale, ka surprizuar ndjekësit e saj teksa ka prezantuar librin e titulluar “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkojini ato”.

Aktorja në mesazhin krahas fotove, ka vendosur të shkruajë në anglisht, shqip dhe 2 gjuhë të tjera. Jolie thekson se libri i saj është publikuar në Shqipëri, Kosovë, Poloni, Romani dhe Moldavi.

Sakaq shkruan “Për t’i kërkuar të drejtat tuaja, duhet t’i njihni ato”, si një mesazh ndaj aktivistëve të cilët duhet t’i mbrojnë të drejtat e fëmijëve dhe t’i bërtasin ato me zë të lartë./M.K-dritare.net