Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Braçe: Bes të bëhesh 135 vjeç, por a është normale kjo festë tani!

Braçe: Bes të bëhesh 135 vjeç, por a është

Zv/kryeministri Erion Braçe, teksa ka uruar Bes Kallaku, për ditëlindjen e tij të 35-të, ka komentuar në lidhje me festën e madhe që bëri bashkë miq të aktorit.

Përtej ligjit shkruan Braçe, Besi si një person publik që duhet të përcjellë mesazhe të dobishme për shoqërinë, nuk i ka hije kjo sjellje në këtë kohë. Ndërsa më tej, zv/kryeministri shkruan krahas fotove ku shfaqet presidenti Meta së bashku me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke kërcyer të gjithë në grup, se ata nuk kanë asnjë shqetësim për pandeminë në vend dhe se po e përdorin atë vetëm për politikë.


Në fund, duke iu referuar incidentit të fundit të ish-futbollistit të Kombëtares Andi Lila, Braçe shkruan: po ky politikani i ri që quan shkelje ligji pse i tregojnë rregullat ne një fushe dhe shkel ligjin siç e shihni ne kohë pandemie, çfarë do këtu?!

Postimi i zv/kryeministrit në instagram./L.F-dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)