Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Vjehrra më prishi planin e lindjes dhe nuk mund ta fal!

Vjehrra më prishi planin e lindjes dhe nuk mund ta fal!

Të kesh një marrëdhënie të mirë me vjehrrën mund të jetë sfiduese, por edhe shpërblyese. Megjithatë, ndonjëherë gjërat mund të shkojnë keq dhe të shkaktojnë shumë lëndime dhe pakënaqësi.

Një përdorues i Reddit ndau një histori se si vjehrra e tronditi me veprimet e saj dhe se si ajo ende nuk mund ta gjejë fuqinë për ta falur.

Ja si nisi gjithçka

“Për 3 muajt e fundit, ka qenë një plan që kur shkova në lindje, burri do të më çonte në spital dhe vjehrra do të më merrte. SI MIL ime dhe nëna ime supozohej të ishin në dhomën e lindjes. Të gjithë ishin dakord me planin. Nëna ime ishte e pranishme në dy lindjet e para që kam kaluar. Ajo më ndihmoi të kaloja aq shumë ankthin dhe panikun. Kisha nevojë që ajo të ishte me mua edhe në këtë lindje, mendërisht”.

“Megjithatë, unë shkoj në spital për lindje dhe një orë e 15 minuta më vonë, MIL shfaqet në spital pa mamin, fëmijët apo gjyshen”.

Ajo tha "Epo, është vonë, kështu që duhet t'i lëmë të gjithë të flenë" (ishte ora 21:30) dhe më pas u ul në karrige dhe po shihte telefonin esaj. I thashë me një ton të mërzitur që të shkonte të merrte mamin, ky ishte plani, unë kisha nevojë për mamin dhe ajo thjesht nuk donte. Në një moment ajo tha se nuk ndihej mirë për të vozitur por nëna ime jeton 20 minuta nga shtëpia e saj. Kështu, i thashë të dilte nga dhoma dhe se ajo ishte e vdekur për mua. Pakënaqësia dhe e neveria që ndjej ndaj saj në këtë moment nuk është sinqerisht diçka që ndiej se do ta kapërcej së shpejti.

Nuk mund ta fal MIL-in tim për këtë. Sinqerisht ndihem sikur e urrej. Marrëdhëniet në familje mund të jenë të ndryshme dhe kjo familje e dëshmon./M.K-dritare.net