Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor sot një euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet me 106.7 lekë.

Dollari amerikan blihet me 100 lekë dhe shitet me 106.7 lekë;

Franga zviceriane blihet me 108.6 lekë dhe shitet me 109.6 lekë;

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 122.1 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.8 lekë dhe shitet me 75.4 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!