Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet euro dhe dollari sot!

Në tregun e këmbimit valutor një euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.2 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109 lekë dhe shitet me 110 lekë;

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 122.2 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet euro dhe dollari sot!