Na ndiqni edhe në

Bota

Taylor Swift miliarderja më e re!

Taylor Swift miliarderja më e re!

Ylli amerikan i popit, Taylor Swift hyri për herë të parë në listën e miliarderëve të Forbes World me 1.1 miliard dollarë, së bashku me Sam Altman, krijuesin e chatbotit të AI ChatGPT me 1 miliard dollarë.

Taylor Swift miliarderja më e re!

Titani francez i mallrave luksoze LVMH Bernard Arnault dhe familja e tij kryesuan listën me rreth 233 miliardë dollarë.

Taylor Swift miliarderja më e re!

Forbes raportoi se për vitin 2024 do të ketë një rekord prej 2781 miliarderësh.

Ky numër është 141 më shumë se vitin e kaluar dhe 26 më shumë se rekordi i mëparshëm i vendosur në 2021-shin. Forbes shtoi se elita është më e pasur se kurrë, me një pasuri kolektive prej 14.2 miliardë dollarësh.

Taylor Swift miliarderja më e re!

Kantautorja hyri në listën e miliarderëve pasi fitoi statusin e superyllit. Ajo vodhi shfaqjen në ndarjen e çmimeve Grammy këtë vit, duke u bërë artistja e parë femër që fitoi katër herë çmimin e albumit të vitit./K.C/dritare.net