Na ndiqni edhe në

Bota

Shpëtoi nipin, aktori i famshëm përplaset nga borëpastruesja 

Shpëtoi nipin, aktori i famshëm përplaset nga

Aktori Jeremy Renner u përplas nga borëpastruesja ndërsa po përpiqej të shpëtonte nipin e tij që ishte përballë mjetit. Kjo ngjarje ndodhi ditën e ndërrimit të viteve, gati një muaj më parë. Lajmin e bëri të ditur zyra e sherifit në Nevada të SHBA-së.

Shpëtoi nipin, aktori i famshëm përplaset nga

Ngjarja ndodhi pasi frenat e makinës nuk ishin ngritur dhe kjo bëri që automjeti të rrëshqiste në borë. Ylli i Hollivudit e përdori borëpastruesen për të nxjerrë nga bora kamionin e nipit të saj, por fati deshi që të përplasej nga ajo pas një gabimi teknik.
Nipi i dha ndihmën e parë aktorit deri sa erdhi ambulanca. Aktori është në gjendje të mirë shëndetësore dhe pse mori pak lëndime./K.C/dritare.net