Na ndiqni edhe në

Bota

Rikthehet The Devil Wears Prada. Aktorët në sheshxhirim për pjesën e dytë të filmit!

Rikthehet The Devil Wears Prada. Aktorët në sheshxhirim për

Një vazhdim i komedisë së vitit 2006 The Devil Wears Prada është duke u zhvilluar në Disney, me aktorët kryesorë dhe ekipin që pritet të kthehen në sheshxhirim, duke përfshirë regjisorin David Frankel.

Aline Brosh McKenna, e cila adaptoi filmin origjinal nga romani i Lauren Weisberger, është në bisedime për të shkruar vazhdimin e filmit, historia e të cilit ndjek Miranda Priestly, redaktoren e modës të luajtur nga Meryl Streep që zë të gjitha kopertinat e revistave të modës. Kundërshtarja e saj e re është asistentja e dikurshme Emily Charlton (e luajtur nga Emily Blunt), e cila tani është një ekzekutive për një konsorcium luksoz dhe që merr vendimet se ku të vendosë kontrata reklamuese fitimprurëse.

Personazhi kryesor në filmin e parë, Andy Sachs (i luajtur nga Anne Hathaway) deri më tani mungon në listën e filmit të ri. Të trija personazhet janë ribashkuar shpesh, më së fundi në çmimet SAG. Në fillim të këtij viti, Blunt dhe Hathaway rishikuan përvojat e tyre duke e bërë filmin si pjesë e serisë së Variety's Actors on Actors./K.C/dritare.net