Na ndiqni edhe në

Bota

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Pas gati gjashtë muajsh larg syrit të publikut, Kate Middleton, Princesha e Uellsit, bëri një kthim mahnitës në qendër të vëmendjes mbretërore, duke përzier magjepsjen e përjetshme me elegancën bashkëkohore. Në Trooping the Colour, zgjedhja e saj për një fustan të stilit të ri, ripohoi statusin e saj si një ikonë stili. Megjithatë, dihet që mbretërorët nuk i zgjedhin rastësisht veshjet e tyre.

Pamja e Katerinës u bë e dukshme dhe kishte një kuptim të veçantë!

Paraqitja e Kate në Trooping the Color ishte e rëndësishme sepse ajo i është nënshtruar kimioterapisë parandaluese për kancerin e zbuluar gjatë operacionit në janar. Pavarësisht nga vështirësitë e saj shëndetësore, ajo tregoi forcë dhe hijeshi, duke u dukur në çdo çast si princesha e përsosur. Veshja e saj ra në sy, madje më shumë se ajo e mbretëreshës Camilla, Sophie, Dukeshës së Edinburgut dhe mbretit Charles.

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Kate ishte e kuruar deri në detaj, me një fustan të bardhë dhe një fjongo bardhezi, një kapele të Philip Treacy dhe taka elegante prej lëkure të bardhë nga Jimmy Choo, duke treguar se e kuptonte thellë rolin e saj dhe atë që publiku pëlqen të shohë. Çdo detaj i veshjes dërgonte një mesazh qëndrueshmërie dhe vazhdimësie. Prania dhe zgjedhjet e menduara të veshjes ishin një kujtesë e fuqishme e përkushtimit të saj ndaj detyrave mbretërore dhe lidhjes me njerëzit.

Kate e kupton fuqinë komunikuese të ngjyrës. Zgjedhja e një fustani të bardhë për rikthimin në detyrat mbretërore ishte e qëllimshme. E bardha simbolizon pastërtinë, pafajësinë dhe fillimet e reja. Ajo lidhet me një traditë: Katerina, së bashku me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore, veshin të bardha në kurorëzimin e mbretit Charles, duke pasqyruar fustanin e bardhë të Mbretëreshës Elizabeth në kurorëzimin e saj në 1953.

Për "Trooping the Colour", Kate riveshi fustanin e saj me një rrip të zi dhe një fjongo me vija bardhezi në dekolte. E bardha, shpesh e lidhur me profesionistët e mjekësisë, pasqyron me delikatesë rrugëtimin shëndetësor të Kate, ndërsa fustani i ri sinjalizon një rikthim në normalitet.

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Veshja e Kate duket se u frymëzua nga filmi klasik My Fair Lady, duke shtuar elementë të freskët si një fjongo me vija, që të kujtonte fustanin ikonik Eduardian të Audrey Hepburn. Kjo stil ka qenë një element kryesor në tapetin e kuq për elegancën dhe sofistikimin e tij.

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Meghan, Dukesha e Sussex-it, më parë e përdori këtë stil në Royal Ascot në 2018 me një fustan Givenchy dhe kapelë Treacy. Sidoqoftë, veshja e Catherine ishte një nderim më gjithëpërfshirës, ​​i ngjashëm me zgjedhjen e guximshme të Nicole Kidman në Derby Day në 2012-ën. Harku me vija dhe kapela e anuar i referoheshin drejtpërdrejt kostumit të Hepburn-it.

Mesazhi sekret që fshehu Kate Middleton në veshjen e saj!

Në My Fair Lady, transformimi i Eliza Doolittle nga një vajzë lulesh në një zonjë të shoqërisë shënohet nga pamja e saj në Royal Ascot, ku ajo ngatërrohet me një mbretërore. Mjeshtëria e Kate në këtë mësim sartoral tregon se rrobat mund të mos e bëjnë njeriun, ama një fustan i zgjedhur mirë sigurisht që mund ta bëjë një princeshë./K.C/dritare.net