Na ndiqni edhe në

Bota

Kush është xhaxhai i princeshës së Uellsit që iu bashkua BB në Britani!

Kush është xhaxhai i  princeshës së Uellsit që iu

Gary Goldsmith, 58 vjeç është vëllai më i vogël i nënës së Kate, Carole dhe mori pjesë në dasmën e mbesës së tij dhe Princit William në Westminster Abbey në vitin 2011. Xhaxhai i Princeshës së Uellsit i është bashkuar serialit të ri të Celebrity Big Brother, reality show-t të famshëm i cili ka rinisur pas gjashtë vitesh. Gjatë emisionit, prezantuesja AJ Odudu e pyeti Goldsmith: "Kombi duhet ta dijë, a do ta shikojë Kate?"

Ai u përgjigj: "Besoj se do e shohë nga divani i shtëpisë”

Kush është Gary Goldsmith?

Goldsmith është një biznesmen me bazë në Londër , i cili i bëri paratë e tij në IT dhe rekrutim. Si vëllai i Carole Middleton, ai është xhaxhai i Princeshës së Uellsit, si dhe vëllezërve e motrave të saj, Pippa dhe James Middleton, citon Sky News. Në vitin 2017, ai u dënua me një urdhër komunitar 12-mujor me 20 seanca rehabilitimi, si dhe një gjobë prej 5,000 £, pasi goditi gruan e tij në fytyrë gjatë një debati. Xhaxhai i Dukeshës së Kembrixhit, Gary Goldsmith, duke u larguar nga Ëestminster Magistrates, pasi pranoi se kishte sulmuar gruan e tij në gjendje të dehur./M.K-dritare.net