Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Shenjat e horoskopit që flirtojnë pa provokuar!

Shenjat e horoskopit që flirtojnë pa provokuar!


Flirtimi është një talent që çdokush mund ta zotërojë, por ka disa njerëz që mund të kalojnë nga biseda miqësore në flirtim me një hap. Po, ju mund t’i keni takuar Binjakët, Luanin ose Akrepat që janë mjeshtër për të flirtuar.

Por ka edhe njerëz që e trajtojnë flirtin në mënyrë më diskrete, aq sa në mënyrë margjinale personi që e pranon nuk do ta kuptojë as që po flirton me të. Cilat shenja të zodiakut i përkasin?

Gaforrja
Shpesh ëmbëlsia dhe mirësia që nxjerr ajo perceptohet si sjellje miqësore. Gaforret nuk duan të shkaktojnë ndjenja të pakëndshme te të tjerët, kështu që ato nuk do të flasin për ndjenjat e tyre në radhë të parë. Në fakt, ato mund të mos bëjnë as lëvizjen e parë dhe t'ju kërkojnë një takim.

Shenjat e horoskopit që flirtojnë pa provokuar!
Virgjëresha
Kjo shenjë e horoskopit nuk dëshiron të bëjë kurrë gabime. Ajo dëshiron të thotë vetëm gjënë e duhur, të bëjë vetëm gjënë e duhur. Kështu që bisedat tuaja mund të duken paksa “tipike”. Megjithatë ai person do ta tregojë qartë interesin e tij. Ai mund të mos ju blejë çokollata dhe lule, por do të jetë i gatshëm t'ju ndihmojë në një detyrë që mund të jetë e vështirë për ju. Mendimi i tij praktik është pjesë e flirtimit të tij.

Peshorja
Peshoret dihet se e duan flirtin dhe paralojën. Flasin ëmbël, pa hezituar, por edhe pa u bërë barrë. Sjellja e tyre mund të duket fillimisht e njëjtë ndaj të gjithëve, por ndaj personit me të cilin po flirtojnë do të jenë më të egër. Mund ta keni të vështirë të dalloni flirtin e tyre, por ata mund ta kthejnë lehtësisht çdo bisedë në një bisedë më erotike, pasi priren të jetojnë momentin dhe jo gjithmonë mendojnë për më gjatë./K.C/dritare.net