Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Një picë për çdo shenjë horoskopi

Një picë për çdo shenjë horoskopi

Margarita, katër djathërat, Diavola... Ja pica që bën për ju sipas shenjës astrologjike që keni.

Dashi: Pica me djathë dhie, domate të thata dhe borzilok. Kjo picë e thjeshtë me shije Italie është ajo që do ju shijojë më shumë personave të kësaj shenje.

Demi: Pica Poutine. Personave të kësaj shenje ju pëlqen shumë ushqimi dhe përzierjet i adhurojnë.

Binjakët: Pika me shumë shije. Për personat e kësaj shenjë nevojiten pica me shije të ndryshme në çdo rast.

Gaforrja: Pica Margarita. Personat e kësaj shenje janë klasikë dhe besnikë kështu që kjo picë ju përshtatet më së shumti.

Luani: Pica Bolonjeze. Mishin e grirë këta persona e adhurojnë kështu që edhe pica ju përshtatet e tillë.

Virgjëresha: Calzone. Një picë e mbushur dhe e mbyllur është idealja për personat e kësaj shenje.

Peshorja: Pica me djathë dhe mjaltë. Atyre ju pëlqen përzierja e shijeve të kripura e të ëmbla prandaj dhe pica duhet të jetë e tillë.

Akrepi: Pica me çokollatë. Të habitur? Në fakt personave të kësaj shenje ju pëlqejnë shumë ëmbëlsirat.

Shigjetari: Pica Diavola me shumë pikante. Kjo është pica që i bën ata të ngopen dhe ta shijojnë sa më shumë.

Bricjapi: Pica Regina ë bërë në shtëpi. Shijet e shumta iu pëlqejnë mjaft personave të kësaj shenje.

Ujori: Pica hawaiane. Duke qenë se personave të kësaj shenje ju pëlqen përzierja e kripës dhe sheqerit pse të mos provojnë picën me ananas dhe proshutë?

Peshqit: Pica me salmon. Proshutat e detit personat e kësaj shenje i adhurojnë kështu një pica e tillë do ua përmbushte shijet plotësisht. /A.S-Dritare.net